finalisci2017szkolyponadpodstawoweKonkursy Wiedzy Technicznej w Elektryku!

Radomszczański Elektryk już po raz piąty organizuje konkursy wiedzy z dziedziny elektroniki i informatyki. Wziąć w nich mogą udział uczniowie szkół średnich, gimnazjalnych i podstawowych. Wystarczy wcześniej zalogować się na stronie konkursowej, założyć konto – zapoznać się z regulaminem i w dniach 20 i 21 lutego 2018 r. zabłysnąć w teście wiedzy. Strony konkursowe są już dostępne pod adresami i na facebooku:

• puchar.zse-e.edu.pl
  • elektronik.zse-e.edu.pl

W ELEKTRYKU ZAGRALI NA MAXA

9109, 60 zł taką kwotę udało się zebrać podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  w radomszczańskim Elektryku. Były niesamowite emocje, ekscytujące licytacje i gorące - od pomagania innym - serca.

Naprawdę było gorąco! A wszystko za sprawą ciekawych w tym roku gadżetów do wylicytowania. Panie szatniarki wyszły z propozycją indywidualnych kart obsługiwania uczniów poza kolejnością. Ponadto można było wylicytować m.in. pakiet emisji spotów reklamowych w NTL, kurs prawa jazdy, fotel relaksacyjny, komplety pościeli, poduszek, słynne pączki na rumie prof. Anny Bugajczyk. Przedmioty, zaoferowane usługi przez lokalne firmy, można byłoby wyliczać w nieskończoność.  Jednak wszystkim przyświecał jeden cel: pomoc noworodkom. Jak przystało na społeczność Elektryka - znów rekord został pobity.

„Niemiecki ma klasę”

Zła wiadomość szybko obiegła szkołę.Szkolny sklepik zostanie zamknięty. Uczniowie szkoły w Złotej Gorze postanowili wziąć sprawę w swoje ręce. Wielu z nich od dawna marzyło o szkolnej kawiarence.O swoim pomyśle musieli przekonać dyrektora szkoły,nauczycieli i rodziców.Czy się udało?
Gra symulacyjna "Klasa z klasą"została przeprowadzona w ZSE-E w Radomsku dnia 11.01.2018. przez Goethe Instytut w ramach projektu "Niemiecki ma klasę". W czasie gry uczestnicy uczyli się formułowania własnych opinii,argumentowania i szukania wspólnych rozwiązań. Tak rozwijali swoje umiejętności językowe uczniowie ZSE-E biorący udział w projekcie "Niemiecki ma klasę" Dzięki zaangażowaniu pani Justyny Ciecharowskiej z Goethe Instytut w Warszawie nauka języka niemieckiego dostarczyła młodzieży dużo radości i pomysłów do projektowania wspólnej klasy.
VIELEN DANK-das hat uns viel SpaB gemacht.